Considerations To Know About spices uzstadisana
Considerations To Know About spices uzstadisana
Blog Article
lv. Artworkēzisko urbumu var ierīkot dažu dienu līdz aptuveni nedēļas laikā, un, uzstādot arī atbilstošos filtrus, jūs iegūsiet kvalitatīvu ūdeni.
Pārāk dziļa spice var uzņemt ūdeni ar paaugstinātu minerālsāļu koncentrāciju, dzelzi vai amonjaku. Optimālā dziļuma izvēle balstās uz konkrētās vietas hidroģeoloģisko situāciju un meistara pieredzi.
Lai izvēlētos vietu spicei, nav nepieciešama rīkstnieka palīdzība. Spice tiek ievietota plašā ūdensnesošā smilšu slānī, nevis kā gadījumā ar aku, kad ar grodiem jātrāpa šaurai ūdensnesošai dzīslai.
Piem., ja atrodaties blakus purvam, ūdens kvalitāte paredzama sliktāka (iedzeltens, sērūdeņradis, dzelzs utt.) nekā tas paredzams zonās ar dzeltenām kāpu smiltīm, guess protams ir izņēmumi un tos katrs meistars pēc pieredzes var pateikt, pat pirms spices ielikšanas. Pat šķietami vizuāli tīru spices ūdeni pirms neesat uztaisījuši ūdens analīzes, pārtikā lietot nav ieteicams.
Atkarībā no Jūsu vēlmēm veicam kādu atsevišķu darba posmu vai visus ūdensapgādes darbus no sākuma līdz beigām:
Ieguvums ir arī dūņu pieaugums, kas rodas iekārtu darbības laikā. Šīs dūņas var izmantot košumaugiem vai likt kompostā, jo ir labs un dabīgs mēslojums.
Vadīties tikai pēc dziļuma nebūtu īsti pareizi, jo dažkārt spices var sasniegt pat 50m dziļumu, bet dziļurbums var būt tikai 10m dziļš.
Jāatceras gan, ka spices urbumus veic līdz twenty five metru dziļumā, un tas ir iespējams vien vietās, kur ir smilšaina grunts un nav konstatēts vides piesārņojums.
Vienīgais, ko vajadzētu ievērot (sevis labad) – lai kanalizācijas infiltrācijas lauks nebūtu tuvāk par 15m no spices ūdens ņemšanas vietas, jo reizēm piesārņojums ūdenī var nonākt līdz spicei arī pēc ilgāka laika perioda un šādos gadījumos spices lietot nevajadzētu. Šādu ūdeni ar parastām ūdens attīrīšanas iekārtām nofiltrēt nevar.
Polietilēna spices ierīko pārsvarā elektrisko vai benzīna ūdens sūkņu vajadzībām. Lai uzmontētu rokas pumpi, nepieciešams izgatavot speciālu “plauktiņu” vai augšējais posms caur pāreju ir jāliek metāla, mēs šādas spices saucam par “Hibrīdiem”. Ierīkošana polietilēna spicēm ir savādāka nekā achievedāla spicēm – lai tās netiktu mehāniski bojātas un nesaplēstu sietu, no sākuma urbums tiek veidots ar achievedāla “segcauruli” kas ir pietiekoši liela, lai tajā ievietotu polietilēna spici. Kad ir atrastas pareizais dziļums un atbilstošas smiltis, segcauruli izskalo un iekšā liek polietilēna spici, tālāk satisfiedāla cauruli velk ārā, guess zemē paliek tikai polietilēna spice, ko pēc ierīkošanas atskalo ar darba sūkni līdz vizuāli tīram ūdenim.
Ūdens spices priekšrocība ir tā, ka to var ierīkot arī salīdzinoši grūti pieejamās vietās. Ja sētā atrodas vairākas ēkas, spici parasti ierīko vietā, kas ērti pieejama no spice jurmala tām visām.
Samazinot ūdens daudzumu vai bagātinot spices virskārtu ar smiltīm, tiek veikts spices remonts vai nomaiņa un ūdensapgāde atjaunojas pilnā apjomā.
Latvijā izplatītākais ūdensnesošais slānis, no kura iegūst ūdeni, ir smilšakmens no Gaujas ūdens horizonta.
esošo ūdens stabu rada putekļsūcēja efektu un grunts kopā ar ūdeni tiek izmesta ārā pa novadšļūteni. Lai izdarītu